Vlaams Audiovisueel Fonds

Huis van de Vlaamse Film
Bischoffsheimlaan 38
1000 Brussel

tel: 02-226 06 30
fax: 02-219 19 36
info@vaf.be

www.vaf.be

ANDERE VAF SITES

Korte film Kain naar Berlijn

De Vlaamse korte film Kaïn van Kristof Hoornaert is geselecteerd voor Competitie op het Internationaal Filmfestival van Berlijn (5-15 februari 2009). In totaal dingen 11 korte films mee voor de Gouden en Zilveren Beer, alsook voor de DAAD Short Film Award en een nominatie voor de Europese Filmprijs voor Beste Korte Film.

Kaïn

Kaïn

Het 16 minuten durende Kaïn brengt het verhaal van twee jonge mannen (Kevin Plet en Bart Desloovere) tijdens een tocht door een bos. Zonder enige aanleiding valt één van hen de andere aan en brengt hem om. Hij dumpt het lijk en slaat op de vlucht. In een veld valt hij volledig uitgeput in slaap. Tot hij ontwaakt en zich zijn gruweldaad herinnert. De fotografie is van Richard van Oosterhout ((N)iemand). Producent is Tomas Leyers van het Brusselse productiehuis Minds Meet.

De internationale jury van de Berlinale Shorts wordt dit jaar gevormd door regisseur Khavn De La Cruz (Filippijnen), Arta Dobroshi, bekend van haar rol in Le silence de Lorna, en voormalig directeur van het Kortfilmfestival van Oberhausen, Dr Lars Henrik Gass.

Naast de 11 korte films in Competitie telt het Berlinale Shorts programma dit jaar nog 17 andere titels